ترکیه بالاخره به مواضع کردهای سوریه حمله کرد

بنابر این گزارش، نیروی هوایی ترکیه به پایگاه ناوگان اعراب و کردهای نیروهای دموکراتیک سوریه در استان الحسکه سوریه حمله کرده است.

پیش از این، نیروهای دموکراتیک سوریه خاطرنشان کرده بودند که نیروهای آمریکایی از مرز با ترکیه در شمال سوریه عقب نشینی و توافق نامه های به دست آمده با متحدان کرد را نقض کرده اند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز گفته بود که ارتش آمریکا مناطقی را در شمال سوریه، جایی که ترکیه قصد دارد یک عملیات نظامی علیه نیروهای کرد انجام دهد، ترک خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، هواپیماهای ترکیه‌ای به مقر نیروهای کرد در مجاورت شهر المالکیه در استان الحسکه در شمال شرقی سوریه حمله کردند.
شبکه المیادین به رغم ارسال این خبر اذعان کرده که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره قربانیان این حمله در دست نیست.
به گزارش اسپوتنیک، کانال دولتی سوریه الخبریه نیز از حمله ترکیه به نیروهای نیروهای دموکراتیک سوریه در روستای تل تاویل در مجاورت المالکیا خبر داده است.
اردوغان گفته بود عملیات ترکیه در شمال سوریه در شرق فرات می تواند در روزهای آینده اتخاذ شود.
به گفته وی، هدف از این عملیات پاکسازی مرز سوریه با ترکیه از نیروهای دفاع از کردهای سوریه، ایجاد یک منطقه امن در آنجا و بازگرداندن پناهندگان سوری در ترکیه است.
ترامپ رییس جمهور آمریکا به ترکیه هشدار داده بود که در صورت حمله آنکار به شمال سوریه اقتصاد آنکارا را نابود خواهد کرد.

از سویی دمشق بارها از حضور نیروهای ترکیه در مرز سوریه که در آنجا عملیات علیه نیروهای کرد، انجام می دهند، انتقاد کرده و آنرا غیرقانونی شمرده است و از آنکارا خواسته که نیروهای خود را بازگرداند.

۲۳۲۳

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *